Levegőt a gázkészülékeknek!


A nemzetgazdasági miniszter 19/2012. (VII. 20.) NGM) rendelete kötelező jelleggel előírja a fogyasztók tulajdonát képező fogyasztói berendezés (fogyasztói vezeték és a gázüzemű készülékek) - 5 évenként - és a csatlakozó vezeték - 10 évenként - történő felülvizsgálatát, amelyet a Fogyasztónak kötelessége elvégeztetnie, a rendeletben megjelölt képesítésű szakemberrel.

A rendelet hatályba lépése előtt üzembe helyezett berendezések első felülvizsgálatát lépcsőzetesen kell elvégeztetni, az 1981 előttieket 2013. december 31-ig, majd az üzembe helyezés időpontjától függően 2014-ig, 2015-ig, ill. 2016. december 31-ig. Amennyiben a felülvizsgálatot végző szakember megfelelőnek tartja a rendszert, úgy a nincs tennivaló, a vizsgálatot a rendelet szerinti (5-10) év múlva meg kell ismételni.

Amennyiben azonban a felhasználási helyen az élet-, és a vagyonbiztonságot közvetlenül veszélyeztető helyzetet észlel, akkor köteles ezt megszüntetni és a rendeletben előírt jegyzőkönyvben meghatározni, milyen további lépésekre van szükség, hogy a gázüzemű készülékek és a vezetékhálózat megfeleljen a jogszabályi és műszaki előírásoknak.

Az idei évben lefolytatott ellenőrzések alkalmával a TIGÁZ szakemberei több alkalommal is a konyhai szellőzés hiányát állapították meg, melynek „orvoslására” úgy nevezett EAF309-es légbevezetők beépítésére tettek javaslatot.

MIÉRT?

Mert, amennyiben a kéményes gázkészülék a nyílászárókon, valamint esetlegesen a környezetéből nem kapja meg az égéshez szükséges légmennyiséget, akkor a kéményen keresztül visszaáramlik az égéstermék, és a tökéletlen égés következtében szénmonoxid termelődik, így megtörténhet a baleset! Télen fokozott figyelmet kell fordítani a lakásokban esetleg üzemelő nyílt égésterű gázkészülékekre, ilyen pl. a gáztűzhely, a fali vízmelegítő, vagy akár a kéményes cirko készülék is, melyek légellátásáról a balesetveszély elkerülése miatt mindenképpen gondoskodni kell, amelynek érdekében speciális, növelt léghozamú légbevezetők beépítése szükséges. Évről évre szénmonoxid mérgezések sorozata bizonyítja, hogy sokakban mindig nem tudatosult kellően, hogy a gázkészülékek biztonságos üzeméhez levegő kell!

EMELLETT

Télen, valamint a hidegebb őszi és tavaszi hónapokban gyakran ébredhetünk az ablakainkon lefolyó, majd esetleg a párkányról lecsöppenő vízcseppek halk, de mégis elég zavaró, padlót elérő koppanásaira. Nagyon könnyen megakadályozhatjuk a páracseppek megjelenését az ablakokon, falakon. Sokat tehetünk annak érdekében, hogy az optimális hőmérséklet mellett, a páratartalom is megfelelő legyen a lakásunkban. Ha szabályozott légcseréről gondoskodó szellőzőrendszer kialakításával megfelelő mértékű levegőt tudunk a lakásba beáramoltatni páraszabályozott légbevezetőkön keresztül, illetve ezzel párhuzamosan a keletkezett szennyezőanyagok eltávolításáról is gondoskodunk, akkor az ablakainkon nem csorog a víz, valamint a falsarkokban nem fognak penészesedési folyamatok megindulni.

Jobb légcsere, nagyobb komfort

Páralecsapódások elkerülése

Falpenészedés megakadályozása



Ezeknek a termékeknek a széles választéka található meg az Alternatív és Megújuló Energia Központban, Miskolcon az Álmos u. 5. szám alatt, ahol TIGÁZ hűségpartner kártyával rendelkezők 10 % kedvezményt kapnak a termékek árából.

  • Böngéssze oldalunkat mint egy újságot
  • Balra-Előző oldal
  • Középső- Kapcsolatfelvétel
  • Jobbra- Következő oldal
Egyeztessen időpontot személyes konzultációra →